fotka
fotka

Statek Devatero řemesel

Dalším naším snem je Statek Devatero řemesel. Dlouhodobě vnímáme, že některé romské děti mají malou motivaci k tomu, aby po skončení povinné školní docházky pokračovaly ve studiu a i malou představu, co by tak mohly v životě dělat. Rádi bychom tuto absenci alespoň částečně vyplnili projektem Statek Devatero řemesel.

Chceme získat a upravit objekt stojící na samotě, kde bychom děti v rámci neformálního vzdělávání seznámili interaktivním způsobem s různými řemesly. Chceme dětem pomoci, aby si udělaly představu o jednotlivých povolání a mohly se pak lépe rozhodnout, čím by chtěly být. Chceme zvýšit vlastní motivaci dětí vyučit se a smysluplně se zapojit do společnosti.

Rádi bychom vybudovali truhlářskou, šicí, tiskařskou, fotografickou, zámečnickou dílnu, kde by si děti mohli ušít sukni, vyrobit štokrle nebo poličku, nafotit vlastní kalendář... Dále bychom dětem představili řemesla: zedník, pokrývač, zahradník, kuchař... Po práci zábava :-). Byli bychom rádi, kdyby náš Statek nabízel i zábavné prvky (trampolínu, jednoduchou lanovku, koupání...).

Máme představu, že v létě bychom na Statku Devatero řemesel pořádali tábory a ve školním roce bychom ho nabídli školám k realizaci školy v přírodě.

fotka
fotka